Kuidas leida täiuslik lastetoa tapeet: 3 olulist aspekti

Lastetoad on paigad, kus sünnivad unistused ja toimuvad igapäevased seiklused lapse elus. Üks võimalus muuta lapsetuba veelgi põnevamaks maailma avastastamisel on kasutada sisustamisel tapeeti. Seinakattematerjalide valik on väga lai, anname nõu millele tähelepanu pöörata ja millest valikul lähtuda.

Millega arvestad tapeedi valimisel?

Tapeedi valimisel on oluline arvestada oma lapse vanusega mitmel põhjusel:

  • Nooremate laste jaoks soovitame valida tapeedi mida oleks huvitav vaadata. Eelistada heledaid värve, armsaid loomi või muinasjututegelasi.
  • Vanemad lapsed eelistada trendikamaid või neutraalsemaid kujundusi. Tapeedi valimisel peaksid arvestama oma lapse maitsetega, et ta tunneks oma toas end mugavalt.

Võtke kindlasti ka arvesse mööblit, ruumi suurust ja lapse isiksust, et leida lastetoa jaoks isukupärane seinakate. 

1. Materjal

Ütleks, et isegi kõige olulisem on valida tapeetid mis ei levita õhku ohtlikke aineid! Soovitame kasutada ökoloogilisi materjale – pabertapeet või fliistapeet, kuna need koosnevad tselluloosis. Fliistapeet on hetkel kõige popluaarsem materjal, mis on vastupidav ja võimaldab seinal väga hästi hingata.

2. Mustrid

Lastele meeldivad väga mustrid, lisavad mängulisust nende igassepäeva. Võid valida tapeedi, mis sobib lapse lemmikvärviga või mis kujutab tema lemmiktegelasi. Pildid loomadest, loodusmaastikest või kosmosest võivad pakkuda lastele inspiratsiooni ja avardada nende maailmapilti.

– Klassikalise välimuse saamiseks kaaluge lillekujundust.
– Kui teie laps armastab loomi, kaaluge loomaaeda või safariteemalist seinamaali. Saate lisada kõik nende lemmikloomad, alates lõvidest ja tiigritest kuni ahvide ja elevantideni.
– Kui teie laps on kosmosest lummatud, kaaluge tähtede, planeetide ja galaktikatega seinamaalinguid. Võite isegi lisada raketilaeva või UFO.
– Rahustava efekti saavutamiseks proovige loodusteemalist seinamaalingut mägede, metsade või põllulilledega.

2. Funktsionaalsus

Lisaks visuaalsele välimusele võiks seinakate olla ka funktsionaalne. Tapeet aidatab ruumi isoleerida, vähendades nii müra kui ka soojusülekannet. Lisaks tapeedid loovad fookuspunkte, laiendades visuaalselt väikest ruumi. Tänu paljudele eelistele pole ime, et tapeedid ja seinamaalingud muutuvad lastetubades üha populaarsemaks.

Lõppude lõpuks on üks olulisemaid aspekte: Lastetoad peaksid kasvama koos nendega.

Igale stiilile leiab meie salongist ja e-post sobiva lastetoa tapee´di

Hiljutised blogipostitused